Nagłośnienie sali konferencyjnej z kinem domowym – jaki zestaw wybrać?
- 618 Views
- admin
- 20 sierpnia, 2021
- Technologia
Aby wykonać nagłośnienie sali konferencyjnej, nie trzeba decydować się na drogi zestaw profesjonalnych głośników. Tańsza alternatywa to kino domowe. Jaki sprzęt sprawdzi się wtedy najlepiej? Poznaj te porady!
Kiedy warto wybrać kino domowe do sali konferencyjnej?
Odpowiednie nagłośnienie sali konferencyjnej ma bardzo duże znaczenie, ponieważ jedynie wtedy, gdy może ono zapewnić właściwą jakość dźwięków podczas eventów, na przykład konferencji, szkoleń czy prezentacji.
Kino domowe, które składa się z połączonych ze sobą głośników zarządzanych za pomocą amplitunera, pozwala na uzyskanie bardzo dobrej jakości dźwięków nie tylko w domowym salonie, ale także w większych pomieszczeniach jak sale konferencyjne.
Najlepiej kino domowe w sali konferencyjnej sprawdzi się wtedy, gdy jest ona mniejsza, co pozwoli na uzyskanie optymalnej jakości nagłośnienia bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów związanych z wykonaniem zaawansowanego systemu głośników.
Jaki zestaw kina domowego do sali konferencyjnej wybrać?
Aktualnie w sprzedaży można znaleźć wiele różnych typów zestawów kina domowego. Jaki z nich może sprawdzić się w sali konferencyjnej?
Aby dobrać kino domowe do sali konferencyjnej, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych parametrów:
1. Liczba głośników
Aby kino domowe w sali konferencyjnej mogło zaoferować odpowiednią jakość dźwięku, duże znaczenie ma liczba głośników znajdujących się w zestawie. Są one określane jako liczba kanałów.
Do większych pomieszczeń jak sale kinowe najlepiej nadają się zestawy typu 5.1 albo 7.1, w których znajduje się 5 albo 7 głośników, w tym 1 głośnik niskotonowy, czyli subwoofer.
2. Moc kina domowego
Drugim istotnym czynnikiem jest moc kina domowego. Aby wykorzystać kino domowe nie tylko do przebojów kinowych, ale także na sali konferencyjnej, która ma większą powierzchnię, trzeba wybrać zestaw o wysokiej mocy znamionowej.
Nie można zapominać także o odpowiednim rozmieszczeniu głośników w pomieszczeniu, by uzyskać optymalny efekt akustyczny.
3. Technologie
Warto także wziąć pod uwagę technologie używane przez producenta, które wpływają na jakość dźwięków i obsługę kina.
Wśród często wykorzystywanych rozwiązań znajdują się Dolby Atmos, Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio, bezprzewodowe połączenia za pomocą Bluetooth, Wi-Fi, obsługa z użyciem asystentów głosowych jak Amazon Alexa, Google Assistant czy Siri od Apple.